راى دادن آموزش آموزشی درباره تحقیقات

راى دادن: آموزش آموزشی درباره تحقیقات مسئولان کمیسیون اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی که گفتار، بینایی و حرکت را بازیابی می‌کند ، مودم مغزی&quot، &quot

یک استارتاپ آمریکایی رابط پرسرعتی میان کامپیوتر و مغز طراحی کرده که ممکن است عرصه پروتز و احیای اندام بدن را متحول کند. این مودم مغزی پرسرعت می‌تواند بینایی، گف

که گفتار، بینایی و حرکت را بازیابی می‌کند ، مودم مغزی&quot، &quot

"مودم مغزی" که گفتار، بینایی و حرکت را بازیابی می کند

عبارات مهم : بینایی

یک استارتاپ آمریکایی رابط پرسرعتی میان کامپیوتر و مغز طراحی کرده که ممکن است عرصه پروتز و احیای اندام بدن را متحول کند. این مودم مغزی پرسرعت می تواند بینایی، گفتار و حرکت را احیا کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از سیکر، یک شرکت استارتاپی بنام “پارادرامیکز”(Paradromics) واقع در کالیفرنیا در حال توسعه یک روش تازه جهت اتصال مغز به کامپیوتر، با نشانه ارسال داده ها با سرعت بیش از یک گیگابیت در ثانیه است تا به طور موثر یک رابط کاربری باند پهن عصبی با سرعت اوج بسازد.

که گفتار، بینایی و حرکت را بازیابی می‌کند ، مودم مغزی&quot، &quot

در کوتاه مدت، شرکت متمرکز بر استفاده از این مودم جهت بازگرداندن توانایی گفتار در میان افرادی است که توانایی صحبت کردن را از دست داده اند. به عنوان مثال، بیماران مبتلا به بیماری “لو گریگ” مانند “استفن هاوکینگ”، متخصص فیزیک نجومی.

اگر آنها موفق باشند، دستگاه به یک رابط کلی و عمومی مغز و کامپیوتر با مفاهیم گسترده جهت زمینه پروتز و احیای اندام تبدیل خواهد شد.

یک استارتاپ آمریکایی رابط پرسرعتی میان کامپیوتر و مغز طراحی کرده که ممکن است عرصه پروتز و احیای اندام بدن را متحول کند. این مودم مغزی پرسرعت می‌تواند بینایی، گف

دوربین های با کیفیت اوج می توانند جهت بازگرداندن بینایی به نابینایان استفاده شوند. ابزار و امکانات پروتزی می توانند به مراتب زیاد از حالت کنونی کاربردی باشند و احساساتی مانند لمس رباتیک را به مغز بفرستند.

“مت آنجل”، مدیرعامل شرکت “پارادرامیکز”(Paradromics) گفت: هنگامیکه شما می توانید یک مغز را به یک کامپیوتر متصل کنید، می توانید مغز را به هر چیزی که با یک کامپیوتر صحبت می کند، متصل کنید. علم پزشکی به آسانی نمی تواند به آسانی چشم شما را بازیابی کند. ولی کیفیت زندگی شما با توجه به اتصال با یک رابط مغز و کامپیوتر، می تواند به طور قابل توجهی ارتقا یابد.

در ماه ژوئیه، “پارادرامیکز” با کسب یک کمک هزینه 18 میلیون دلاری از “آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی”(DARPA)، جهت ساخت یک نسخه ایمپلنت انسانی از دستگاه، کسب کرد. در حال حاضر، این شرکت امیدوار است دستگاه تا سال 2021 جهت آزمایشات بالینی بر روی انسان آماده شود.

که گفتار، بینایی و حرکت را بازیابی می‌کند ، مودم مغزی&quot، &quot

برای اطمینان، پیشرفت های اخیر در حال حاضر بیماران فلج شده است را قادر به حرکت اندام اعصاب با استفاده از ایمپلنت های عصبی و حتی تجربه درجه ای از حس کرده است.

ضمن اینکه دومین نشانه این شرکت که بازگرداندن بینایی به افرادی است که از یک بیماری چشمی موسوم به “زوال تدریجی گیرنده های نوری شبکیه”(Retinit Pigmentosa) زحمت می برند، نیز محقق شده است هست. بدهید ترتیب که درجاتی از بینایی از بین رفته در افراد مبتلا به این بیماری را با استفاده از ایمپلنت های شبکیه، بازیابی کرده اند.

یک استارتاپ آمریکایی رابط پرسرعتی میان کامپیوتر و مغز طراحی کرده که ممکن است عرصه پروتز و احیای اندام بدن را متحول کند. این مودم مغزی پرسرعت می‌تواند بینایی، گف

یک مسئله مهم و برجسته در این زمینه نحوه ارسال اطلاعات بسیار بیشتری به مغز و گرفتن اطلاعات از آن، به شکل بسیار سریع تر هست. به طور خلاصه یعنی اینکه چگونه به طور چشمگیری پهنای باند را زیاد کردن دهیم.

این تکنولوژی در حال حاضر از لحاظ پیشرفته، در سیستمی موسوم به “آرایه یوتا”(Utah Array) به کار گرفته شد که به صورت همزمان و یک جا از 128 عدد الکترود در مغز استفاده می کند.

که گفتار، بینایی و حرکت را بازیابی می‌کند ، مودم مغزی&quot، &quot

“Utah Array” به اندازه کافی اجازه داد تا “ناتان کوپلند”، یک مرد جوان که بعد از یک تصادف اتومبیل در سال 2004، تمام احساسات خود را از سینه به پایین از دست داده، با استفاده از یک بازوی رباتیک در ماه اکتبر 2016 با مدیر جمهور آمریکا، باراک اوباما دست دهد و حتی دستان رییس جمهور را احساس کند.

اوباما در آن وقت گفت: این باور نکردنی هست. “ناتان” دست رباتیک خود را به وسیله مغزش تکان می دهد.

اما در حالی که “Utah Array” دهها الکترود را در اختیار دارد،”پارادرامیکز” می خواهد تعداد کانال های فردی را به صدها هزار الکترود گسترش دهد.

“آنجل” گفت: اگر این چیزی است که شما می توانید با 100 کانال انجام دهید، تصور کنید که با 100 هزار یا یک میلیون الکترود چه می توان کرد.

به این ترتیب شرکت در حال توسعه “درایو ورودی-خروجی عصبی”(NIOB) هست. نشانه این واحد به طور موثر، ساخت یک مودم مغزی است که قادر به خواندن و جنبش و تهییج مغز است.

“NIOB” دارای یک طراحی مدولار قابل ارتقا است که تراشه های یک سانتی متری آن روی مغز قرار می گیرد و حدود 50 هزار میکروسیم بسیار نازک دارد. هر میکروسیم به 3 تا 5 نورون فرد متصل است.

میکروسیم ها، در تعداد کمتر، به وسیله محققان جهت نظارت بر فعالیت مغز در طول دهه های اخیر استفاده شده است هست، ولی پارادرامیکز در حال کار بر روی زیاد کردن بهره وری و کارایی این فناوری است.

توابع “NIOB” به وسیله فعل و انفعال با فعالیت الکتریکی نورون ها عمل می کند. فعالیتی که “آنجل” آن را با انرژی الکتریکی ساطع شده است از مارماهی ها در دریا مقایسه می کند.

هر بار که یک نورون انرژی الکتریکی خود را شلیک می کند، یک پالس الکتریکی را در محدوده خود آزاد می کند که می تواند به وسیله میکروسیم ها ثبت شود. این فناوری قادر خواهد بود هم ترافیک عصبی را بخواند و هم آن را کنترل و جنبش کند، به این معنی که داده های مغز قادر به سفر به کامپیوترها می باشند و داده های کامپیوتری قادر خواهند بود به طور مستقیم به مغز در سطح نورون های فردی وارد شوند.

در واقع، “پارادرامیکز” تنها یکی از چندین گیرنده از مجموع 65 میلیون دلار کمک های مالی از آژانس تحقیقاتی پیشرفته وزارت دفاع آمریکا (DARPA) است که اخیرا جهت کار بر روی فناوری رابط مغز و کامپیوتر پیشرفته اعطا شده است هست. گرچه که دیگر گیرندگان این کمک مانند موسسات بزرگ تحقیقاتی از جمله دانشگاه براون و دانشگاه کلمبیا هستند، “پارادرامیکز” از لحاظ این که تنها استارتاپ در این عرصه هست، قابل توجه است.

“پارادرامیکز” جهت رسیدن به عملکرد مناسب و تعریف قدرت سیگنال می گوید: میکروسیم ها باید چند میلی متر در مغز نفوذ کنند تا به اندازه یک دهم میلی متر درون نورون هایی که می خواهند بررسی کنند، نفوذ کنند.

این بدان معنی است که جاگذاری “NIOB” به یک جراحی پر ریسک و خطرناک نیاز دارد و هرگز نمی تواند به عنوان کلاهی که در روی سر قرار می گیرد، عمل کند.

به عبارت دیگر، تصمیم به راه اندازی یک مودم مغزی به این زودی ها جهت کسی یک تصمیم عادی نخواهد بود.

“آنجل” گفت: جهت راه اندازی این ایمپلنت باید جمجمه را باز کنید و دستگاه را روی مغز قرار دهید. جراحی مغز پر ریسک است و قرار دادن چیزی در مغز راحت نیست. این کار مانند زدن یک تتو(خالکوبی) نیست که در صورت درخواست فرد به آسانی قابل انجام باشد.

واژه های کلیدی: بینایی | استفاده | الکتریکی | کامپیوتر | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs